Підбирати гриль-мангал для дачі не завжди просто. Хороший гриль має бути зроблений із якісного металу та бути стійким. Сьогодні існує дві великі групи продукції: стаціонарні та переносні. Вибираючи, потрібно врахувати багато важливих нюансів.
З якого матеріалу найкращі мангали
В основному конструкцію роблять із сталі, яка зверху покривається жароміцним покриттям. Товщина стін буває різна. Купити сталевий мангал з покриттям із жаростійких та безпечних для людини речовин – найкращий варіант, якщо потрібний довговічний та естетичний гриль. В такому виробі багаття захищена від іржі, а на смаженій поверхні передбачено покриття, контакт якого з харчовими продуктами допускається санітарними вимогами.
Також виготовляються вироби з чавуну (досить тендітні та важкі), кераміки (дорожчі).
Типи мангалів
Існує два основних типи мангалів: стаціонарні та переносні. До перших відносяться досить великі конструкції, які зазвичай використовують на дачах. Пристрій встановлюється на ділянці та нікуди більше не переміщується. На ньому можна готувати не тільки шашлики, а й інші страви, наприклад гриль, стейк. Деякі дачники взагалі використовують стаціонарне обладнання як піч, ставлячи на верхню частину каструлю або сковорідку.Переносні мангали найбільше підходять для поїздки на природу. Невелика конструкція міститься в багажнику автомобіля. При цьому на грилі можна підсмажити 5-6 шашликів або кілька стейків.
Гарний мангал має бути стійким
Мабуть, один із найважливіших параметрів пристрою – це стійкість. Від стійкості залежить і пожежна безпека, так як для приготування використовується відкритий вогонь. Наприклад, якщо ви користуєтеся грилем на дровах, вибирайте трапецієподібну або конусоподібну форму ніжки. Така геометрична форма є найбільш стійкою.
Також існують мангали не з однією ніжкою, а з декількома. Вибирайте конструкцію, яка має опори максимально далеко одна від одної.
Чим стійкіший гриль, тим він безпечніший. На природі або дачі можна легко упустити нестійке обладнання на землю. В результаті не тільки зіпсується приготовлена їжа, але й гаряче вугілля потрапить на траву.
Яку вибрати товщину стін
Другий параметр – товщина стінок. Якщо купуєте стаціонарну модель, то товщина має бути мінімум 2 мм. Також непоганим доповненням стане наявність ребер жорсткості та жароміцне покриття.
Якщо можливості перевірити товщину стінок немає, звертайте увагу на вагу. 10 кг – це мінімум для добрих мангалів. Більш легкі моделі будуть нестійкими, або їх стіни почнуть з часом прогорати.
Наша компанія випускає якісні та довговічні круглі мангали у двох розмірних типах. Ви можете вибрати на нашому сайті відповідний пристрій, а ми оперативно відправимо його до будь-якої точки України поштовою службою.